VRH

C

Březen 2023

CHARIS CARIN DOM & MONA OSTRÁ HORA

krevní linie: SIMBA

Narozeno : 15.3.2023 - 7 štěňátek - 3 pejsci a 4 fenečky

Pejsci: Connor Victory, Cid, Coudy

Fenečky: Carolyn, Casiopea, Conny, Cedra

16.3.23 Tak jsme tady! Narodili jsme se 15.3.2023 Je nás 7 statečných (3 pejsci a 4 fenečky).

Naše máma je opravdu moc šikovná, protože porodní váhy nás všech byly opravdu veliké a ona to zvládla úplně sama bez pomoci veterinárních zásahů. Teď se o nás ukázkově stará.

10.3.23  Pomalu se chýlíme ke konci (57 den ) a zároveň k novému začátku. Moňulka už hodně odpočívá. Dneska ani nechtěla moc jíst, ale nakonec jsem ji přemluvila na vařené vajíčko, šunku a nějaké to masíčko. Vypadá to, že mimina už ji dost utlačují žaludek, proto dáváme vícekrát denně menší porce.  Procházky už jsou opravdu krátké a velmi pomalé :)

Raději se věnuje polehávání venku na terase s Debbie, ale občas se jde natáhnout dovnitř a překontrolovat co je nového.

4.3.23 Dneska má Monča 50 den březosti. Dali jsme si procházku po valašských kopcích, ale už to jde z tuha. Debbie je ráda, že aspoň někdy je ta rychlejší, tak si to vyloženě užívá. My s Mončou se šnečím tempem procházíme a kocháme se přírodou :) Doma už se spíš jen tak odpočívá a polehává. Občas jde překontrolovat zahradu, kde by tak bylo nejlepší místo na uložení štěňátek. Oproti Debbie, když byla březí, naštěstí nevytváří na zahradě půlmetrové krátery, takže jsem spokojená. 


26.2.23 Tento víkend se nesl v duchu příprav na blížící se porod, který nás čeká zhruba za 2 týdny. Navštívila jsem kozí farmu a v mrazáku doplnila zásoby kozího mléka (pro jistotu) pro štěňátka. Také jsme postavili porodní bednu, na kterou si Moňulka jako prvnička musí začít zvykat. Pomalu přidáváme více jídla, které Monča s radostí uvítala. Celý rok krmíme Barfem (syrové maso, zelenina, přílohy a doplňky) a tak jsem ji na chuť koupila i nějaké granulky (psí ,,McDonald's '' jak já tomu říkam :) ), které uvítala. Přes den více odpočívá a z procházek se staly spíše takové couračky.

19.2.23 Moňulka se začíná zklidňovat a zakulacovat. Samozřejmě jí chybí vrchní drbač, který by se jí věnoval nejlépe celý den. Přes den více odpočívá a pomalu dostává větší porce, z čehož má samozřejmě radost, ovšem jenom pokud dostane to, na co má zrovna chuť :) holt dostavily se těhotenské chutě. Na každodenní procházky se pořád těší a drobné popoběhnutí za zajícem, jí zatím nedělá žádné potíže.

13 a 14.1.2023 Proběhlo ukázkové krytí.