O NÁS

Naše chovatelská stanice slovenských čuvačů se jmenuje ,,Čuvač v Srdci" a nachází se na východě moravy u slovenských hranic v malé dědině na valašsku jménem Zděchov.

Axis Debbie se narodila jako slečna fialová 20 minut po půlnoci dvěma úžasným čuvačům Miunce a Garbíkovi. Osud nás dal dohromady a myslím si, že lepšího společníka pro každodenní životní radosti i starosti bych si nemohla přát a doufám, že Debbie se mnou souhlasí. Bílá kulička, pro kterou jsem si oný večer přijela, se stala láskou na celý život.  Najednou se nám vkradla do všedního stereotypu a převrátil život naruby. Neustále vyžadovala pozornost, byla hravá a její neutuchající touha všechno objevovat byla nekonečná. Každodenní dlouhé procházky za jakéhokoliv počasí se nám stávaly samozřejmostí. Neustále jsme musely něco podnikat, od všemožných výletů po česku, slovensku, stanování, absolvování cvičáku až po naši premiéru na výstavě. Čas strávený společně si užíváme obě naplno. Tohle všechno, ale také vedlo k čím dál častějšímu sebevzdělávání a získávání důležitých informací o čuvačích, jejich stravě, výchově, standardům a celkovému životnímu stylu s touto úžasnou rasou.

Jsem vděčná, že sen se stal skutečností a vznikla chovatelská stanice Čuvač v Srdci.  Naše Debbie je již velká čuvačí dáma, která je i přesto neustále hravá a učenlivá. Je nám skvělým hlídačem, věrně stojí za svojí rodinou, miluje lidi, psy i ostatní zvířata. Díky své naprosto skvělé povaze si získala nejenom celou naši rodinu, ale i všechny v okolí a já bych ji neměnila za nic na světě. Stala se perfektní zakladatelkou naší CHS a pro mě jedním z nejlepších parťáku na celý život. Tohle plemeno mě učarovalo a proto jsme si pořídili novou parťačku do naší smečky Monu OSTRÁ HORA :) Holky si sedly a jsou nerozlučná dvojka.